Admin

Eldina Jaganjac, lektorka z Kodane, je už frustrovaná z očakávaní, ktoré sa kladú na ženy, najmä čo sa týka rozdielov v odstraňovaní chĺpkov v porovnaní s mužskými náprotivkami.

31-ročná žena prestala používať pinzetu na odstránenie chĺpkov medzi obočím a hornú peru si naposledy depilovala v marci 2020. Čoskoro si uvedomila, že sa tak cíti rovnako žensky.

Hoci jej nezáleží na tom, ako vyzerá, stále musí čeliť mužom na ulici, ktorí na ňu pokrikujú: „vytrhni to“ alebo sa pozerajú na jej obočie, akoby mala „tretiu hlavu“ – napriek tomu jej to pomáha vyhnúť sa ľuďom, s ktorými nechce mať nič spoločné.

Eldina si myslí, že jej vzhľad jej umožňuje vyradiť ‘konzervatívnych’ nápadníkov, ktorí s ňou nechcú byť len kvôli tomu, ako vyzerá.

Vysvetľuje: „Predtým, ako som mala som pocit, že existuje veľa limitov, ako by mali ženy vyzerať. Ak sa muž neholí a netrhá si obočie, nikto si to nevšimne a nie je to nič neobvyklé.“

Boli chvíle, kedy som sa necítila komfortne ísť von, pokiaľ moje obočie nevyzeralo podľa štandardov a nešla som do posilňovne, pokiaľ som nemala oholené nohy.

Teraz som sa rozhodla zamerať na úlohy a ciele, ktoré musím urobiť, a menej na to, ako pri nich vyzerám a či ma majú ľudia radi alebo nie, pretože ich už asi nikdy neuvidím, no aj keby áno, stále mi to bude jedno.“

Eldina uviedla, že „to bolo spočiatku nepríjemné, ale ak niektorí ľudia nemajú čo robiť, iba kričať na cudzích ľudí, tak nech.“

 

 

ZDROJ