Admin

Kameňák patrí rozhodne medzi najlepšie českej komédie. Má mnoho fanúšikov a neexistuje človek, ktorý by sa u tejto skvelej komédie aspoň raz nezasmial.

V úspešnej sérii komédie Kameňák z produkcie Zděňka Trošky sa preslávila aj legendárna babka Kropáčková, ktorú stvárnila dnes už nebohá Anna Vejvodová. Málokto však vie, kto bola herečka v skutočnosti a ako vyzerala ešte ako mladá dáma!

1.novembra 2014 zomrela predstaviteľka babky Kropáčkovej Anna Vejvodová. Babča, ktorá na verejnosti sršala elánom a vitalitou, podľahla v osemdesiatich ôsmich rokoch dlhej chorobe. Poslednou dobou sa s nikým nestýkala, navštevovali ju iba synovia.

Starú dámu, ktorá si pochvaľovala vo znásilňovaní mužov, si zahrala herečka Anna Vejvodová, ktorá už bohužiaľ nie je medzi nami. Opustila nás v roku 2014 vo veku 88 rokov. Pozrite sa na jej fotografie z mladosti!

Anna Vejvodová sa narodila 19. decembra 1925 v Prahe, pôvodným povolaním bola učiteľka. So svojím manželom Zděňkom vychovali štyroch synov, Pavel, Jiří, Oldřich a Zděňek. Pavel pracuje v médiách, Jiří robí v servisnej agentúre a Oldřich bol známym televíznym spravodajcom. Zděňek zomrel ako 51 ročný.

So svojím manželom Zděňkom sa presťahovala z rodných Vysočan do bytu ich syna Oldřicha v Malešiciach.

Vejvodovi radi tancovali, boli veľmi spoločenskí. Anna si v tej dobe nechala tmavé vlasy prefarbiť na blond.

Anna si potrpela na parádu. Pracovala vo vyhlásenom kaderníckom salóne na vtedajšej Fochově triede, dnešnej Vinohradskej ulici.

Poslednou filmovou úlohou Aničky Vejvodovej bola úloha storočnej Trudy v komédii Babovřesky. Aj keď jej scéna trvá len 15 sekúnd, pre Aničku Vejvodovú to bola naozaj nadľudská úloha.

 

 

ZDROJ