Admin

Tyra Grove Krause z Dánskej agentúry pre kontrolu infekčných chorôb (SSI) má veľmi dôležité oznámenie, ktoré vám určite vykúzli úsmev na tvári. Podľa odborníka môže pandémia koronavírusu čoskoro skončiť.

Je šanca, že Omikron je posledný z nebezpečnejších variantov? Špecialistka o tom nepochybuje, ale vyzýva nás, aby sme naďalej dodržiavali opatrenia.

 

Čoskoro koniec pandémie?


Hlavná epidemiológočka v SSI tvrdí, že Omikron môže predznamenať koniec pandémie. Kedy sa to stane? Špecialistka verí, že „o dva mesiace budeme mať späť normálny život“.

Je možné, že ide o posledný variant, ktorý je spojený s rizikom hospitalizácie. Poznáme detaily.

Žena upozornila, že optimistický je aj menší počet pacientov v nemocniciach infikovaných Omikronom.

“Myslím si, že to bude pokračovať ďalšie dva mesiace a potom dúfam, že infekcia začne ustupovať a vrátime sa do normálneho života,” vysvetlila minulý pondelok.

Krause poznamenala, že hoci sa Omicron šíri rýchlejšie, má miernejšie príznaky. V dôsledku toho bude musieť byť hospitalizovaná len hŕstka nakazených, čo zase dáva nádej, že získame dobrú imunitu obyvateľstva.

„Omikron dosiahne vrchol na konci januára a vo februári budeme svedkami klesajúcej miery infekcií a klesajúcej záťaže pre systém zdravotnej starostlivosti. Ale musíme to skúsiť v januári, pretože vyhrať bude ťažké, “ apelovala.

 

 

ZDROJ