Admin

Od šperkov, klobúkov a tašiek až po šatky, opasky a topánky, spôsoby, ako dodať vášmu outfitu šmrnc, sa zdajú byť nekonečné a áno, niekedy aj ohromujúce. Niektorým z nás môže pristupovanie pripadať ako zručnosť, ktorej zvládnutie trvá celý život, no v skutočnosti to nemusí byť až také ťažké. Ak budete mať v rukáve niekoľko tipov od odborníkov, môžete sa zmeniť na svojho osobného stylistu a posunúť svoje oblečenie na vyššiu úroveň.

 

Starostlivo sme preskúmali rady módnych expertov a vytvoril zoznam super jednoduchých pravidiel, ktoré môže použiť každý, aby vyzeral báječne v každodennom živote a pri zvláštnych príležitostiach.

 

1. Vyberte si ten správny opasok pre váš outfit.

Pridanie správneho opasku môže pozdvihnúť váš vzhľad. Napríklad drobné dámy by si mali zvoliť jednofarebný chudý pás, zatiaľ čo široký pás vyzerá skvele na vysokých a vyšportovaných ženách. Na zladenie rôznych potlačí sa dajú použiť aj široké pásy .

Super úzke opasky sa hodia k jednofarebným topom alebo spodkom, ale stratia sa v rušných vzoroch. Široké opasky sa skvele hodia ku kombinézam a šatám, no dajú sa použiť aj na obtiahnutie svetra či saka a zvýraznenie postavy. Ak chcete hrať na istotu, vyberte si  opasok strednej hrúbky , pretože fungujú takmer so všetkým .

 

2. Obuv si vyberte podľa lemu sukne.

Čím kratšia sukňa, tým nižší opätok je zlaté pravidlo, ktoré vám môže zabrániť, aby ste v minisukni vyzerali nevkusne. Ale keď sa k tej istej minisukni pridajú baleríny, mokasíny alebo dokonca pekné tenisky, môže to vyzerať uhladene a cool. K midi a maxi sukniam sa naopak nebojte obuť vysoké opätky. Ak neodoláte kombinácii vysokých opätkov a minisukne, nosenie pančuchových nohavíc môže urobiť celok oveľa sofistikovanejším.

 

3. Doplňte šperky alebo šatku, aby ste odviedli pozornosť od problémových partií.

Ak radi nosíte sukne obopínajúce postavu, ale máte trochu  bruško, môžete si obliecť  farebný šál alebo nadrozmerné šperky, aby ste odviedli pozornosť od bránice k tvári. Tiež môžete investovať do nejakého formovacieho oblečenia, aby bola vaša postava ešte štíhlejšia. Vyhnite sa úzkym sukniam so zdobením a detailmi v páse, ak ste si vedomí svojej strednej časti.

 

4. Kľúčom je vyváženie doplnkov.

Je ľahké nechať sa uniesť nádhernými doplnkami a preháňať detaily. Keď k svojmu vzhľadu pridávate šatku, vyhnite sa prílišnej komplikácii zakomponovaním príliš veľkého množstva šperkov. Aby ste sa vyhli tejto chybe, môžete dodržať  jednoduché pravidlo pomeru 1:1 : šatka + náhrdelník alebo šatka + výrazné náušnice.

 

5. Experimentujte s farebnými šatkami.

Nemusíte sa obmedzovať len na šatku okolo krku. Spôsobov, ako použiť šatku na úpravu vášho outfitu, je takmer neúrekom. Môžete ho použiť na osvieženie  starej kabelky, ako čelenku, ozdobu na klobúk alebo aj namiesto opaska .

 

6. Nevyberajte si príliš veľkú kabelku, ak chcete vyzerať vyššie.

Väčšina z nás sa pri nákupe kabelky často necháva rozptyľovať nádhernými vzormi a tvarmi, pričom zabúda, že najdôležitejšou časťou je v skutočnosti mierka .

1. Drobné ženyby si mali vybrať malú až strednú kabelkuso stredne dlhými alebo krátkymi popruhmi. Širšie alebo príliš veľké kabelky nebudú hrať vo váš prospech, pretože môžu vyzerať kratšie.

2. Vysoké ženyby sa mali vyhýbaťkabelkám v tvare krabice, ktoré odstávajú od tela. To isté platí pre mikro kabelky. Môžu byť maličké, ale vďaka nim budete vyzerať ako oborZaoblené kabelky cez rameno, ktoré ľahko menia tvar, sú lepšou voľbou.

3. Dievčatá s väčšími krivkamiby sa mali rozhodnúť pre stredne veľké štruktúrované kabelkynamiesto veľmi malých alebo veľkých kabeliek. Nadrozmerná neštruktúrovaná taška môže pridať na objeme vašim problémovým oblastiam, zatiaľ čo extra malé kabelky vás môžu opticky zväčšiť.

 

7. Vyhnite sa zladeniu farby topánok s kabelkou.

Ak mierite na modernejší vzhľad, skúste sa vyhnúť zladeným kombináciám. Hoci nie je nič zlé na tom, ak si skombinujete čiernu kabelku s čiernymi topánkami, ak sa snažíte okoreniť základný outfit nejakou farbou, je lepšie zladiť farbu kabelky s inými kúskami, ako sú náušnice alebo bunda. Pri potlači a vzoroch je to však trochu iné. Ak milujete vzorovanú kabelku alebo topánky, skúste určiť základnú farbu a podľa toho sa zladiť. Napríklad, ak je základná farba vzorovanej kabelky šedá, oblečte si obyčajné sivé topánky – alebo naopak.

 

8. Náhrdelník a výstrih by sa nemali zrážať.

Dodať vášmu vzhľadu iskru zakomponovaním šperkov je jednoduchý spôsob, ako urobiť váš outfit sofistikovanejším, no pri výbere náhrdelníka by ste mali zvážiť najskôr výstrih.

Krátke náhrdelníky vo všeobecnosti fungujú lepšie, keď ležia nad výstrihom, ale môžu tiež vyzerať skvele, ak je výstrih dostatočne vysoký, aby mohol slúžiť ako pozadie pre šperky (inými slovami, prívesok nespočíva napoly na oblečení a napoly na vašej koži ). Na druhej strane, dlhé náhrdelníky fungujú s hlbokými a vysokými výstrihmi a dokonca aj s rolákmi, ale s hranatými alebo asymetrickými výstrihmi môžu pôsobiť trochu neforemne.

 

9. Nekombinujte veľa náramkov.

Pre tých z vás, ktorí sú viac na náramky, je dobre vedieť, ako si vrstviť náramky na ruky. Je tu veľa priestoru na kombinovanie náramkov, no pamätajte, že kľúčová je rovnováha. Nosenie objemných vecí na oboch zápästiach môže odvádzať pozornosť od vášho celkového outfitu a dokonca môže pôsobiť trochu nevkusne. Sledujte tiež farebnú schému, aby vaše šperky a oblečenie vyzerali zladené.

 

10. Vyberte si ten správny klobúk k vášmu outfitu.

Často je lákavé nasadiť si akýkoľvek klobúk, aby bol outfit zaujímavejší, no v skutočnosti to môže ísť proti vám. Premýšľajte o proporciách tváre a tela predtým, ako k svojmu vzhľadu pridáte klobúk. Zlatým pravidlom je, že okraj klobúka by nemal byť širší ako vaše ramená.

 

1. Ak máte okrúhlu tvár, nosenie klobúka viac vzadu na hlave pridá ostrejšie línie, aby sa vzhľad vyvážil. Vaša voľba by mala byť fedora, baret, hranatý klobúk. Môžete sa tiež rozhodnúť pre klobúky s malou čelenkou alebo kvetom na predĺženie tváre.

2. Ženy s hranatou tvárouby si mali vyberať väčšie klobúky bez ostrých línií, aby ich tvár sa zjemnila. Namiesto fedor a hranatých klobúkov si vyberte klobúk s okrúhlym okrajom, klobúk so zvončekom, úzky baret alebo čiapku.

3. Ak je vaša tvár dlhá, vynechajte klobúky s mäkkým okrajom a čiapkya nenoste klobúk vzadu na hlave. Namiesto toho si vyberte klobúky s prerezaním cez čelo, klobúky s nasadenými korunami a klobúky so širokým okrajom.

 

Šťastné dámy s oválnym tvarom tváresa môžu dostať preč s ktorýmkoľvek z vyššie uvedených a stále vyzerajú nádherne.

 

11. Okoreňte svoj vzhľad párom farebných pančuchových nohavíc alebo pančúch.

Toto je jednoduchý, no účinný spôsob, ako  pozdvihnúť svoj outfit a dodať vášmu vzhľadu šmrnc. Môžete si zvoliť buď celkový farebný motív a zladiť pančucháče s ostatnými kúskami, ktoré máte na sebe, alebo sa rozhodnúť pre pančuchové nohavice v kontrastnej farbe, ktoré dajú vyniknúť iným kúskom oblečenia .

 

Ako zvyčajne dopĺňaš svoj outfit? Ktorý z týchto návrhov plánujete vyskúšať?

 

 

ZDROJ