Admin

Anthénea je luxusná okrúhla loď, ktorá pláva na vode a ponúka jeden z najizolovanejších i najokázalejších zážitkov, aký si viete predstaviť. Stráviť čo i len zopár hodín v tomto skvoste musí byť skutočne obrovským zážitkom.

Anthénea je duchovným dielom námorného architekta menom Jean-Michel Ducancelleho, ktorý strávil viac ako 25 rokov premýšľaním o rôznych spôsoboch, ako si ľudia môžu čo najviac užiť svoj čas na tejto planéte. Inšpirovaný filmom Jamesa Bonda z roku 1977 s názvom The Spy Who Loved Me, dokázal spojiť moderný dizajn a prírodné prostredie.

 

Anthénea je navrhnutá tak, aby bola ekologická a ponúka systém kotvenia, ktorý zabráni akémukoľvek poškodeniu morského dna i jeho ekosystémov. Okrem toho je plne solárne napájaná, aby zabezpečila elektrickú energiu a teplú vodu pre svojich hostí. Je dokonca vybavená špecializovanými stanicami na vodu, ktoré odfiltrujú všetok odpad a uvoľňujú iba čistú vodu. Pokiaľ ide o jej vnútro, tak to obsahuje kompletný kuchynský kút, spálňu, kúpeľňu s okrúhlou prepadovou vaňou a obývačku. Loď má všade dookola sklo, aby mali návštevníci veľkolepý výhľad na všetky smery, aj pod vodu.

Jedna noc v tejto lodi štartuje niekde na 300 eurách.

 

 

ZDROJ