Admin

Vojna na Ukrajine je spojená s množstvom príbehov o hrdinských činoch či srdcervúcich odkazoch pre milovaných, ktorí zomreli po ostreľovaní a bombardovaní. Najnovšie sa šíri historka o babičke z Kyjeva, ktorá sa má skrývať vo svojom dome.

Čoraz viac sa totiž objavujú videá, na ktorých ruskí vojaci rabujú v obchodoch s potravinami či na pumpách. Údajne majú dostávať potravinové balíčky po záruke. Prefíkaná seniorka mala využiť ich veľký hlad a nepriateľom sa rozhodla ponúknuť pirohy, ktoré však mali byť otrávené.

Informácia o čine staršej pani mala vyplývať z telefonátu medzi ruským vojakom a jeho rodinou, ktorý zverejnil Anton Geraščenko, poradca ukrajinského ministerstva vnútra. Okupant mal počas hovoru povedať, že osem ruských vojakov pôjde kvôli otrávenému jedlu domov v zinkových rakvách. ,,Počkať, čím vás pohostila?“ mala zaznieť otázka v telefonáte. ,,Jedom!“ znie odpoveď ruského vojaka. Novinári sa momentálne snažia vypátrať babičku, aby im potvrdila príbeh, ktorý koluje sociálnymi sieťami.

 

Rusi čoraz viac rabujú obchody s potravinami

 

 

ZDROJ