Admin

Termíny transgender, rodová identita alebo zmena pohlavia sa objavujú už dlhšiu dobu. Poznáme rôzne príbehy ľudí, ktorí podstúpili zmenu pohlavia. Príbeh Whitney je zarážajúci.

 

Whitney sa narodila v tele opačného pohlavia. Dievča sa cítilo ako muž, a tak sa z nej postupom času stal Wyle Simpson (28). Čo ale nikto nečakal?

Wyle bol šokovaný, keď zistil, že je tehotný. Vôbec nebol pripravený mať dieťa so snúbencom Stephanom Gaethem (28). Aj tak bol ale odhodlaný do toho ísť a pokračovať v tehotenstve.

 

Nechal si odstrániť prsia, pokračoval v braní testosterónu, ale prerušil proces zmeny pohlavia, aby mohol rodiť. Denne bojoval s predsudkami ostatných. Wyle sa aj napriek náročnému obdobiu tehotenstva, ktoré sprevádzali denné urážky okolia, stal otcom zdravého syna Rowana.

 

“Nie je úplne bežné vidieť kráčať tehotného muža po ulici. Ľudia sa k môjmu tehotenstva vyjadrovali hrubo. Veľmi to zamávalo s mojou psychikou, “popisoval Wyley svoje pocity.

V žiari minulého roka zlé pohľady na tehotného muža pominuli, pretože Wyley porodil krásneho syna, ktorého sa snúbencom pomenovali Rowan.

 

“Všetko toto za to stálo, pretože teraz som otcom. Zrazu ja a Stephan tvoríme gay pár s bábätkom.”

Opísal, čím všetkým si počas tohto obdobia musel prejsť. A nebolo to podľa neho ľahké. Narodenie potomka síce stálo za to, ale už by si to nezopakoval, píše Daily Mail.

 

FOTOGALÉRIA: