Admin

Aj keď je náš vzhľad do určitej miery genetický je fascinujúce, že  90% toho, ako naša pokožka starne je výlučne na nás a našich každodenných rutinách starostlivosti o pleť.

10 najbežnejších denných návykov, ktoré ničia našu pokožku, a nižšie zistíte, že nie je také ťažké sa im vyhnúť a mať v krátkom čase lepšiu pleť.

 

1. Nedovoľte vlasovým výrobkom, aby sa dotkli vašej pokožky

Mnoho vlasových prípravkov, vrátane vášho šampónu, kondicionéra a iných prípravkov na úpravu vlasov, spôsobuje na vašej pokožke upchávanie pórov a spôsobuje praskliny na koži, ako akné, pupienky a iné podráždenie pokožky hlavy a tváre. Stáva sa to preto, že vlasové výrobky často pozostávajú zo síranov, o ktorých je známe, že upchávajú póry vašej pokožky.

Aby ste tomu zabránili, mali by ste zvážiť prechod na nesulfátové výrobky na vlasy. Okrem toho je pre lepšiu ochranu prospešné použiť na čelo potítko.

 

2. Nesprávne používanie prípravkov na odstraňovanie chĺpkov na tvári

Nesprávne odstránenie chĺpkov na tvári komedogénnymi výrobkami, ktoré majú vlastnosti upchávania pórov, môže často spôsobiť výskyt akné na tvári. Takže v podstate vymieňate jeden problém za druhý.

 

Aby ste sa uistili, že si správne odstraňujete chĺpky na tvári a predchádzate ďalšiemu podráždeniu pokožky, vyhnite sa výrobkom s najbežnejšími zložkami upchávajúcimi pory (ako je kokosový olej, palmový olej a pšeničné klíčky), držte sa netoxickej kozmetiky.

 

3. Toxíny vo vašom odličovači

Ďalšou bežnou kozmetikou, ktorá môže spôsobovať upchávanie pórov a akné, sú toxické zložky nachádzajúce sa vo vašom odličovači . Aj keď sú makeupové výrobky samy o sebe problematické, rutina starostlivosti o pleť, ktorá sa používa na odstránenie make - upu, tiež prispieva k podráždeniu pokožky.

Riešením tohto problému by opäť bolo použitie nekomedogénnych produktov. Odporúčame tiež dôkladne si umyť tvár pri odstraňovaní make –upu.

 

4. Spánok na bruchu

Váš vankúš absorbuje všetko, a keď spíte vaša tvár je pritlačená k všetkým materiálom na vašom vankúši, čo zase spôsobuje akné a upcháva póry.

V spánku často slintáme, obzvlášť keď spíme na jednej strane tváre, čo má za následok upchatie pórov a tváre absorbujúce negatívne materiály, ktoré môžu spôsobiť akné a podráždenie pokožky. Aby ste sa vyhli poškodeniu pokožky, skúste spať na chrbte.

 

5. Umývanie vodou, ktorá je príliš horúca alebo studená

Pokiaľ ide o zdravie vašej pokožky, teplota vody je kľúčová. Studená voda účinne neodstraňuje všetky zbytočné nánosy na koži, zatiaľ čo horúca voda vašu pokožku dráždi a vysušuje.

Najlepšia teplota vody pre efektívne čistenie pleti je s teplotou od 36,5°C do 40,5°C.