Admin

Niektoré rastliny alebo aj živočíšne produkty konzumované vo veľkom množstve môžu prispieť k rastu prsných buniek. Teoreticky, hormonálne potraviny stimulujú prsia, aby sa v tele ženy naštartovala reakcia podobná vplyvu ženského hormónu estrogénu, čo je kľúčom aj k plodnosti, tehotenstvu a dojčeniu.

Pred použitím špecializovanej stravy na zlepšenie rastu prsníkov treba pochopiť, že žiadne klinické štúdie ešte nedochádza dlhodobú bezpečnosť estrogénovej stravy. Rozhodne sa poraďte s gynekológom pred začatím estrogénovej diéty, pokiaľ máte v rodinnej anamnéze rakovinu prsníka.

 

1. Sója
Sója je vynikajúcim zdrojom izoflavónov. Tieto fytoestrogény, ktoré zahŕňajú aj mnohé populárne lieky pri menopauze, zdanlivo ovplyvňujú hladiny estrogénov v ľudskom tele. Vynikajúce jedlo, ktoré je zdrojom sóje je tofu, tempeh, sójové mlieko, sójové lupienky.

 

2. Fenikel
Fenikel má sladkú chuť, ktorá sa chuťou vzťahuje ku kôpru a je používaný po stáročia pre dojčiace matky. Tie pocitovo hlásia, že môže zvýšiť veľkosť prsníkov a pomôcť aj s tvorbou mlieka. Rovnako ako sója, aj fenikel je dobrým zdrojom prírodných látok podobných estrogénu. Zvážte použitie fenikla ako korenia a pridajte ho do vašich každodenných jedál.

 

3. Mliečne výrobky
Je to tak, všetky mliečne výrobky obsahujú hormóny. Áno, vrátane tých, ktoré boli použité umelo pre rast hospodárskych zvierat. Teoreticky môžu tiež mliečne hormóny stimulovať rast pŕs u žien, ktoré jedia tieto produkty. Mliečne výrobky tiež obsahujú vysoké množstvo tuku a kalórií, ktoré môžu poskytovať ďalšie kalórie pre rast prsníkov hlavne u žien s podvýživou.

 

4. Ovocie
Ovocie obsahuje zložky podobné estrogénu, ktoré môžu zväčšiť veľkosť vášho poprsia. Ako mnoho ďalších potravín v tomto zozname, ovocie obsahuje lignan, ktorý ako bolo povedané podporuje rast pŕs, správaním ako estrogén v tele. Niektoré z najbohatších zdrojov sú banány, jablká, jahody, maliny, čerešne, broskyne, pomaranče, slivky a melóny.