Admin

Z nevery sa v dnešnej dobe stala bežná záležitosť. Pokiaľ sa k nám donesie, že bol niekto z našich priateľov neverný, nikoho to príliš neprekvapí. Veď sa to deje dnes a denne. Ľudia sa podvádzajú, rozchádzajú, rozvádzajú.

Prečo to tak ale je? Čo stojí za neverou mužov? A možno jej nejako predísť?

V dnešnom článku sme sa zamerali práve na tieto otázky.

Málokto z nás to nikdy nezažil. Keď nás partner podvedie, dokáže to s nami pekne zamávať. Väčšinu z nás to núti k najrôznejším otázkam: Prečo to urobil? Čo ho k tomu viedlo? Nebol s nami snáď šťastný? Urobili sme niečo zle? Nie sme snáď dosť pekné? Vari nás nemiloval? Zaslúžili sme si to? Bola to naša vina?

Samozrejme, neveru zažívajú nielen ženy, ale aj muži. A verte tomu, že si v tom okamihu kladú podobné otázky. Dnes sme sa ale zamerali na neveru mužov a pokúsili sme sa odhaliť, čo za ich počínaním prevažne stojí.

A tomu, načo sme prišli, sa budete čudovať.

 

1. Chce si dokázať, že na to ešte má

Jeden z najčastejších dôvodov, prečo je muž neverný, je skutočne takto prostý.

Dávajte si preto pozor na mužov s veľkým egom, ktorí sa cez ženy len pokúšajú utvrdiť vo vlastnej mužnosti. Až vás bude mať istú a váš záujem prestane jeho ego štekliť, možno sa začne obzerať po niečom novom. Niekto zostane pri nezáväznom flirte, iný zájde ešte ďalej.

 

2. Hľadanie stratenej romantiky

Po pár rokoch každý vzťah zájde tak trochu do stereotypu. Partneri si už nemajú denne vyznávať lásku, namiesto romantiky prídu na rad všedné praktické záležitosti. Lenže romantika môže jednému z partnerov chýbať. Možno až tak veľa, že ju začne vyhľadávať inde.

Oproti prvému bodu je možné nevere z tejto príčiny pomerne ľahko zabrániť. Do určitej miery to máte vo svojich rukách. Stačí vzťah stále opätovať, nezačať brať druhého ako samozrejmosť a myslieť na to, že aj keď je tu sto dôležitých vecí, o ktoré sa treba postarať, nemali by sme zabúdať ani na čas venovaný partnerovi.

 

3. Ľudia sa menia as nimi aj ich city

Je to smutné, ale je to tak. Ľudia sa neustále menia, každým dňom, každou minútou. A to, že vás niekto miluje dnes, bohužiaľ nie je záruka toho, že vás bude milovať aj za desať rokov. Takú záruku vám nikto dať nemôže.

Ak sa váš partner zmenil natoľko, že vzájomná láska už ďalej nie je možná, to najlepšie, čo môžete urobiť, je sa s tým čo najrýchlejšie vyrovnať a ísť ďalej.

 

4. Chcú sa uvoľniť

Pamätáte si, aké to bolo na začiatku vzťahu? Aké to je na začiatku každého vzťahu? Najvýstižnejšie slovo je bezstarostné .

Čerstvo zamilovaní neriešia žiadne problémy, s ničím si nelámu hlavu. Sú šťastní a majú pocit, že už majú všetko, po čom kedy túžili, a nič, čo sa môže prihodiť, ich o ich šťastí nepripraví.

Lenže takto to v živote dlho viesť nemožno. Či už chceme alebo nie, treba začať myslieť prakticky, treba riešiť najrôznejšie záležitosti.

Muž doma musí myslieť na veľa vecí, starať sa o deti, opravovať, nad niečím premýšľať, niečo kutit, s niečím pomáhať. U milenky nič také neplatí.

Mimochodom, niečo podobné platí často aj pre neverné ženy. Dôležité je myslieť na to, že partner, rovnako ako my, tiež potrebuje svoj pokoj, čas na vydýchnutie. Na druhú stranu, nejaké tú povinnosti k životu patria a je sebecké sa im chcieť úplne vyhnúť.

 

5. Chcú pozornosť a starostlivosť

Pre mužov je toto ako dôkaz lásky. Chcú byť obskakovaní a opatrovaní. A do istej miery to určite platí aj pre ženy! Hoci tu poteší skôr kvetina ako chutná večera, princíp je rovnaký. Všetci túžime cítiť záujem.

 

Nie je nič ťažké na tom ukázať z času na čas partnerovi, že nám na ňom stále záleží. Na druhú stranu, nikto nemôže čakať, že sa okolo neho bude skákať ako okolo malého dieťaťa.