Admin

Aj vy častokrát len ​​vojdete do drogérie či obchodu a schmatnete prvý balíček vložiek, ktorý uvidíte? To je nesprávny postup! V obchodoch môžeme nájsť sortiment rôznych značiek, kvality, hrúbky, dĺžky a podobne, preto si prečítajte nasledujúce riadky a zistite, ktorý typ vložiek sa hodí vám. Rozhodujúcich je mnoho faktorov.

Hrúbka a absorpčná schopnosť: Pokiaľ máte zníženú menštruáciu stačí vám aj tenšie vložky. V dnešnej dobe však aj tenké vložky majú dobrú absorpčnú schopnosť, preto sa nebojte siahnuť aj po tenších vložkách, ktoré sú pohodlné a často ich ani necítite. O pohltení vložiek a o tom na akú menštruáciu (silná, stredná, slabá) sa hodí sa dozviete z obalu.

Tvar: Tak ako máme rôzne tvary nohavičiek sú aj rôzne tvary vložiek uspôsobené na dané nohavičky. Medzi základ patria vložky na bežné nohavičky, na noc a na tangá. Vložky sú prispôsobené aj absorpciou napr. vložky na noc sú dlhšie a sajú tekutinu najlepšie.

Štýl: V obchodných reťazcoch nájdete vložky s krídelkami a bez krídeliek, parfumované aj obyčajné. Vložky s krídelkami majú zabrániť ich posúvaniu sa a tak nám dodať pocit komfortu a bezpečia. Parfumované vložky tiež vytvárajú pocit pohodlia, ale pokiaľ máte citlivú pokožku radšej sa im vyhnite.

Intímne - áno alebo nie? Intímne sú špeciálny druh vložiek, ktoré sú určené na dobu kedy vám menštruácia končí a je veľmi slabá alebo na dobu kedy očakávate menštruáciu a intímne sú akou si poistkou.

Dobrá rada na záver: Vždy predtým než si idete vymeniť vložku na toaletu si dôkladne umyte ruky. Ide predsa o vašu bezpečnosť a zdravie.