Admin

Viete, aká je vaša správna hmotnosť? Tú reálnu ukáže váha. Či je dobrá alebo zlá musíte zistiť. Pomocou tejto tabuľky. Klasické váženie vám ukáže iba to, akú hmotnosť máte.

Pritom neviete, či je správna alebo nie. Pokiaľ sa zváži napríklad aj 10 ľudí a všetci majú rovnakú hodnotu, nie je nič výnimočné, že u niektorých môže byť v poriadku a u iných naopak veľký problém.

 

Vplyv má aj vaša výška

Ako vyzerá správna hmotnosť? Mala by byť optimálna k vašej výške. Pokiaľ je niekto malý a váži napríklad 80 kilogramov, už trpí nadváhou, alebo dokonca obezitou. Pokiaľ má však rovnakú váhu človek, ktorý dosahuje 2 metrov výšky, jedná sa u neho o správnu hmotnosť. Preto je dôležité nebrať do úvahy iba to, koľko vám ukáže váha, ale ju to, koľko meriate.

 

Aká je vaša správna hmotnosť?

Zistíte to veľmi jednoducho, pomocou tabuľky nižšie. V ľavom stĺpci nájdete hodnoty vašej výšky, zatiaľ čo v hornom vodorovnom riadku sú hodnoty vašej váhy. A teraz stačí klasicky nájsť priesečník oboch hodnôt. Ten bude označený konkrétnou farbou, ktorá značí, či je všetko v poriadku alebo nie. Rovnako si ľahko odvodíte aj to, koľko vám ešte zostáva do ideálnych hodnôt.

 

Buďte v zelenom poli

Správna hmotnosť je jednoducho identifikovateľná. Váš priesečník je v zelenom poli. To so svojou váhou nemusíte nič robiť, pretože je vaša hmotnosť optimálna. Pozor však na svetlý zelený pruh, ktorý značí vašu podváhu. Naopak, ten oranžový už značí nadváhu a ten červený obezitu. A čím viac budete smerovať do pravej časti tabuľky, tým horšie to s vami je. Tu už je naozaj na mieste začať svoju váhu aktívne regulovať.

Ten najlepší postup, ako zistiť hodnotu BMI
Táto tabuľka vychádza zo známej hodnoty BMI, čo je takzvaný Body Mass Index. Metóda výpočtu je celkom zložitá, a tak je jasné, že vďaka tejto tabuľke zvládnete oveľa rýchlejšie a jednoduchšie to, čo by ste inak mohli počítať aj dlhé minúty.