Admin

Emma Sheppardová sa rozviedla so svojím manželom v roku 2020, a hoci bola v roli manželky zaneprázdnená, cítila sa nešťastne, čo sa odrážalo nielen v jej vnútri, ale aj navonok.

O dva roky neskôr matka dvoch detí hovorí, že  obrátila svoj život naruby tým, že vstúpila do posilňovne a vzdala sa nezdravého jedla.

Emma nahradila svoje bežné sendviče s vajcom a hranolkami a slaninou zdravšími kuracími cestovinami a domácou bolonskou omáčkou.

 

Začala znova chodiť von a dodala, že sa cíti úžasne.

„Teraz som taký šťastná, že som úplne prekopala svoj život. Je to, akoby moja krása vychádzala zvnútra. Je to ako chodiť po oblakoch.

Predtým som vždy tvrdo pracovala a starala sa o všetkých ostatných. Ale jedného dňa po tom, čo sme sa rozviedli, som si uvedomila, že som na rade ja.

Vyzerala som staro, prázdno a vyčerpane, ale teraz žijem svoj najlepší život. Som šťastná a vyzerám úplne inak.”

Emma sa uzatvorila v roku 2000, keď mala 22 rokov. Jej vzťah s bývalým manželom sa začal rúcať pred niekoľkými rokmi. Muž sa rozhodol v januári 2021 odsťahovať.

 

42-ročná žena sa spočiatku cítila na dne, ale po vypočutí piesne „Roar“ od Katy Perry našla silu ísť ďalej.

Najprv pretriedila svoj šatník a zahodila svoje obvyklé čierne nohavice a balerínky v prospech podpätkov a pestrofarebných búnd a kabátov.

Prvýkrát začala nosiť aj červený rúž a znížila počet cigariet z 20 na štyri denne.

„Vydala som sa na celý život. Bolo to len o ňom, dievčatách a práci. Cítila som, že už stačí,” povedala.

 

„Po jeho odchode to bolo naozaj zlé, naozaj ma to zlomilo. Cítila som sa bezcenná – mala som záchvaty paniky.

„Neverila som si a cítila som sa izolovane. Len som existovala, pracovala, aby som na zaplatila účty a postupne sa to začalo zlepšovať.

Jedného dňa som sa zobudila a pomyslela som si: Pochádzaš z rodiny silných žien, si slobodná a môžeš zmeniť svoj život.

Uvedomil som si, že môžem byť oveľa viac. Bolo to ako sila od niekoho, kto na mňa dohliada.”

Toto zistenie malo na Emmu obrovský vplyv.

„Ľudia hovoria, že v porovnaní s tým predtým vyzerám neuveriteľne a myslím si, že je to preto, že som vo vnútri naozaj šťastná. Teraz sa stále len usmievam. A toto je len začiatok.”

 

zdroj